Hodnocení od mých klientek

REFERENCE

Maminka Magda s dcerou Julčou

Středočeský kraj

Jsem hrozně ráda, že jsem Romanu Oplovou kontaktovala, protože nebýt její konzultace a osobní návštěvy u nás doma, vůbec bych nekojila. Začátek kojení byl pro mě peklo. Romana se nám věnovala víc, než na 100 %, a díky ní jsem kojila do 7 měsíce.

Dokonce jsem si začala kojení užívat a taky jsem si ušetřila bolesti zad. Mnozí doktoři i známi se divili, že se mi podařilo rozkojit. I když teď už ze zdravotních důvodů nekojím, považuju za jedno z nejlepších rozhodnutí, že jsem Romanu kontaktovala a pro malou Julču udělala maximum.

Na Romaně se mi líbí, že Vás podpoří a není tak radikální, jako třeba některé laktační poradkyně ve smyslu, že jedině MM a nic jiného nesmí být. Vše co poradí funguje a do ničeho Vás netlačí. Vždy je na telefonu a poradí. Proto mohu jedině doporučit, je opravdu výborná.

Paní Romana mi velmi pomohla nejen s kojením, ale celkově mě uklidnila a vše usnadnila. Obrátila jsem se na ni několik dní po porodu, protože nám vůbec nešlo kojení. Volala jsem paní Romaně ubrečená, ona mi se vším poradila a hlavně mě neskutečně uklidnila. Do pár dnů jsem začala kojit a dnes stále kojím. Určitě mohu paní Oplovou doporučit všema deseti, je to profík na správném místě! ❤️

Maminka Kristýna s dcerou Eliškou

Praha

Maminka Alena se synem

Středočeský kraj

Paní Romanu jsem vyhledala s 14 denním synem a ošklivým zánětem prsu, ragádami a velkou bolestí při kojení. Díky vynikající domluvě nás již druhý den navštívila, upravily jsme techniku kojení a dostala jsem rady, jak v mém případě postupovat. Díky tomu jsem byla schopná v kojení pokračovat a její návštěva mě naplnila optimismem a novou chutí ke kojení.

Zánět jsme zdárně překonali, bradavky se za pár dní zahojily a dokonce jsme i odbourali kloboučky, které jsem dostala v porodnici. Syn je do půl roku plně kojený a skvěle prospívá. Ještě jednou moc děkuji za pomoc a doporučuji paní Romanu každé mamince! 🙂

U prvního syna jsme kojeni zvládli bez problému. Ale u dcery jsem měla po návratu z porodnice trochu potíže, kojeni bylo bolestivé a nalití prsou velice nepříjemné. Kontakt na paní Oplovou jsem našla na internetu a požádala jsem ji o osobni konzultaci.

Byla moc příjemná a přijela hned ten den po práci. Poradila mi se správnou polohou a dala mi několik užitečných rad, které zabraly. Vzorky krému a plínek také potěšily. Paní Oplovou bych určitě doporučila, je velice vstřícná, empatická a moc nám pomohla.

Maminka Pavlína s dcerou Rozárkou

Středočeský kraj

Maminka Sabina se synem Jiříčkem

Středočeský kraj

Paní Romanku doporučuji všem maminkám, reagovala na mé dotazy po telefonu velmi rychle a ochotně. Požádala jsem také o osobní schůzku, konzultace mě uklidnila a povzbudila. Ještě jednou moc děkuji.
Dobrý den, před čtyřmi měsíci jste mi poradila ohledně kojení. 🙂 Chtěla jsem Vám poděkovat. Isabellka je plně kojená, jsou jí čtyři měsíce a váží 7,330 g a měří 66 cm. Moc děkuji za pomoc.

Maminka Zdeňka s dcerou Isabellkou

Praha

Maminka A.M.

Kralupy nad Vltavou

Paní Romanu jsem kontaktovala s žádostí o kontrolu techniky kojení při rozpraskané bradavce. Paní Romana byla po telefonu velice ochotná a ještě tentýž den jsme se setkaly. Návštěva byla příjemná a hlavně přínosná. Paní Romana měla dobré rady a postřehy, které jsem velmi ocenila. Později jsme se ještě párkrát zkontaktovaly kvůli jiným problémům, také v těchto záležitostech se mi dostalo odborné rady. Tuto laktační poradkyni můžu jen doporučit.

Z porodnice jsem jako vyplašená prvorodička odcházela s tím, že bez kloboučků dceru nenakojím (doporučeny mi byly proto, že se dceři nedařilo přisát). Ačkoli se mi v porodnici snažily sestry s kojením pomoci, nadělaly více škody než užitku a já po návratu z porodnice byla hodně vystresovaná a dcera měla stále problém se přisát. Každé kojení bylo pro nás obě velmi vysilující, jak fyzicky, tak po psychické stránce.

 

Dokonce jsem už počítala s tím, že mléko budu muset odsávat a krmit malou z lahve. Naštěstí jsem ale kontaktovala Romanu, která nám kojení zachránila. Při osobní návštěvě mi trpělivě vysvětlila a ukázala, jak mohu prsa na kojení připravit a pomohla mi natrénovat polohy ke kojení. Celkově mě podpořila a uklidnila, což při kojení hraje velkou roli. Díky tomu jsem začala kojit bez kloboučků. Nyní má dcerka 5 měsíců, je plně kojená a již se blíží k dvojnásobku své porodní váhy.

 

Na Romanu jsem se obrátila ještě několikrát a vždy mi ochotně a dobře poradila (s poraněným prsem a s bojkotem kojení).

 

Romaně moc děkuji a mohu ji vřele doporučit.

Maminka Alena a dcera Ellinka

praha

Maminka Andrea

Středočeský Kraj

Moc děkuji Romaně za přátelské setkání a hlavně za přínosné rady pro kojení. Ochotně mi vysvětlila a názorně ukázala polohy, díky kterým jsem mohla syna alespoň nějakou dobu úspěšně kojit. Vždy rychle reagovala na sms a poslala mi spoustu rad i po telefonu. Romanu můžu určitě vřele doporučit 🙂