Psychické změny v těhotenství

Od mamaready

Je to něco co jednoduše shrnout nelze…Důvod je jasný…subjektivita a neobjektivní meřitelnost. Zkratka každá jsme originál! Co však lze říci, že v důsledku hormonalnich změn v těhotenství se objevují změny nálad (jejich rychle střídání) zvýšena plačtivost až vztahovačnost. Každá těhotná to jistě zná, ale mohou být mezi námi i takové sťastlivkyně, které si těmito změnami vůbec projít nemusí…(mohou být rády)

Jedním z milníků je polovina těhotenství, kdy miminko o sobě dává vědět jak citelným, tak poté i viditelným kopáním což ke zlepší nálady jisto jistě přispívá.Další významný bod pro psychiku ženy nastává ve třetím trimestru, kdy se objevuje “syndrom hnízdění”….jde o zvýšenou míru příprav na nového člena rodiny. Je to chování zcela přirozené.

Začínji PŘÍPRAVY – výbava pokojíčku,pořizování výbavičky atd…co si budeme povídat ženy prostě nákupy rady na naši psychiku to má kladné účinky a je důležité se cítit během těhotenství dobře a spokojené! Spokojená maminka=spokojené miminko.
Je vhodné nepřipouštět si zvýšenou míru citlivosti a nepropadat obavám z porodu a z péče o miminko. Zkuste vše probrat s partnerem, lékařem a na přípravných kurzech s porodní asistentkou…připravenost a informace!!
Mnoho užitečných informací ohledně těhotenství, porodu a mateřství na našich predporodnich kurzech.