Poznejte mama ready

O MNĚ

WhatsApp Image 2021-01-07 at 18.44.00

Jmenuji se Romana Oplová a od střední školy se pohybuji ve zdravotnictví. 

Nejprve jsem vystudovala obor laboratorní asistentka a následně jsem pracovala v cytogenetické laboratoři. Při hodnocení laboratorních vzorků mi ovšem chyběl kontakt s lidmi. Rozhodla jsem se proto rozšířit si své vzdělání a vybrala si obor porodní asistentka, jelikož je to profese, při které mohu pomáhat tam, kde je to potřeba a vždy získám pocit naplnění, když vidím, že maminka i její miminko jsou šťastné. 

Již při studiu jsem měla možnost získat praxi v několika velkých pražských porodnicích, kde jsem zjistila, že správná informovanost maminek může pomoci nejen při průběhu porodu, ale i v šestinedělí a následné péči o miminko. Po skončení studia jsem nastoupila jako porodní asistentka ve středočeské porodnici, kde působím dodnes. Správnou informovanost maminek považuji za klíčovou a proto jsem se rozhodla, že jim budu předávat své nabyté zkušenosti i mimo porodnici.  

Má práce mě naplňuje a dává mi smysl. Právě proto vznikl projekt Mama Ready, kterým bych ráda pomohla co nejvíce maminkám a jejich miminkům. Maminky se na mě nejčastěji obrací s žádostmi o laktační poradenství. Nicméně dále se s maminkami setkávám i při unikátním konceptu masáží miminek, které se postupem času stávají stále žádanější. 

Své zkušenosti a rady maminkám předávám nejčastěji u nich doma – tak, aby se cítili co nejkomfortněji. Veškeré nasbírané zkušenosti tak mohou okamžitě aplikovat v prostředí, které je jim známé a cítí se v něm dobře. Ke každé mamince přistupuji individuálně. Nejčastěji využívám standardních a osvědčených metod. Drobné rady, které nutně nevyžadují osobní návštěvu ráda předám prostřednictvím telefonu či videohovoru. Mimo to můžete sledovat blog a sociální sítě Mama Ready, kam pravidelně přispívám a píši různé články. Mezi další služby, které svým klientkám nabízím, patří pořádání individuálních předporodních kurzů. Dále se věnuji tejpování v těhotenství i po porodu. Působím převážně ve Středočeském kraji, Ústeckém kraji a v Praze.

JAKÉ JSOU MÉ SLUŽBY?

7

LAKTAČNÍ PORADENSTVÍ

Kojení je přirozené, ale není to samozřejmost. Může se stát, že v začátcích budete potřebovat s kojením pomoci a právě proto Vám nabízím služby laktačního poradenství.

7.png

MASÁŽE KOJENCŮ

Masáže kojenců IAIM jsou unikátní koncept kojenecké masáže, který pomáhá k navázání a prohlubování vztahu mezi miminkem a rodičem (popřípadě jinou velmi blízkou osobou dítěte) pomocí pečujícího doteku. Masáž pozitivně přispívá k blahu a rozvoji dítěte.

7-1.png

PŘEDPORODNÍ KURZY

Každá nastávající maminka chce mít dostatek informací a být připravená na svůj porod. Pro organismus ženy je porod velká zátěž, především po stránce fyzické, ale také psychické. Proto může být absolvování předporodních kurzů již během těhotenství pro ženu velice prospěšné.

7-1-1.png

TEJPOVÁNÍ

Kinesiotaping, tejpování, taping či tejpování – je stále oblíbenější terapeutická metoda. Jedná se o metodu, kdy se speciální elastické pásky s pružností odpovídající lidské kůži aplikují (lepí) na problematická místa na lidském těle.