Monitoring

Od mamaready

Monitorování miminka
Hodně maminek se mě při porodu ptá, zda ty “pásy” budou muset mít celou dobu…
Takhle – Pokud je CTG záznam miminka v naprostém pořádku stačí jej natáčet pouze 20 minut v 2 hodinových intervalech. S tím, že každých 15 minut poslechneme miminko jen jednorázovým přiložením sondy monitoru nebo doptonu (přenosný monitor). To se dá přežít, ne?
Dá! Opravdu!
Horší je situace, kdy je potřeba kontinuální monitorace miminka a tedy ty “pásy” má maminka téměř po celou dobu porodu! Ale pokud to vyžaduje stav plodu, tak je to opravdu nutnost, která se dá přežít…
Maminky se také často bojí toho, že budou muset při natáčení miminka jen ležet.. Omyl..Dávno jsou pryč doby, kdy rodička byla “připoutáná” na porodnické lůžko a nesměla se pomalu ani hnout.
V dnešním moderním porodnictví se snažíme maminkám tyhle těžké chvilky alespoň trošku zpříjemnit tím, že mohou při monitoraci miminka sedět v křesle, pohupovat se na míči, relaxovat na podložce zkratka zaujmout takovou polohu, která jim bude maximálně pohodlná a zároveň nebude překážkou při připojení k monitoru..
Monitorace miminka za porodu je potřeba! Někdy i pár sekund může ohrozit život plodu. Tak proč to riskovat bojkotováním monitoru. Miminko to nijak nestresuje!!!Platí spokojená maminka = spokojené miminko. Tak zbytečně nemějme strach z monitoru. Buďme rádi, že máme tu možnost využívat jeho funkce.
Přenosný monitor ozev plodu je super v tom, že můžeme ozvy miminka poslechnout třeba i ve sprše