Kdy přestat kojit?

Od mamaready

Kdy je ten správný čas přestat kojit???
“Hele já chci kojit jen do půli roka, pak už to je stejně jenom o zvyku…” povídá mi jedna kamarádka… …Každá to máme nastavené jinak. Některé mají přesně stanovený deadline, přes který nejede vlak. Jiné tomu zase nechávají volný průběh a je jim jedno, do kdy budou svoje miminko kojit.
Já si myslím a byla bych ráda kdyby si to myslely i ostatní ženy/maminky, že všechny bychom měly respektovat rozhodnutí těch druhých. Nekritizovat, nešikanovat, nemoralizovat a nezesměšňovat, protože je to čistě věc jen té dotyčné. Žádná z nás není v situaci té druhé…
Tak prosím respektujme ostatní a jejich rozhodnutí, i když s ním nejsme zcela ztotožněni.
Já jsem si třeba na začátku říkala : “Kéž bych alespoň kojila do půl roka”. Pak nastalo období, kdy jsem chtěla postupně do roka kojení minimalizovat…A teď? Mám roční nemocnou holčičku a DÍKY bohu za to, že stále kojím, myslím si, že díky kojení ten průběh zvládá líp. A taky je to pomalu to jediné co chce papat a co ji zaručeně uklidní!
Když jsi vzpomenu na naše začátky s kojením, kdy jsem se modlila, abych TO VYDRŽELA alespoň 3 měsíce…ale o tom zase jindy..
A jak to máte vy? Kdy je/byl pro Vás ten čas odstavení od prsu?